Žákovská knížka

Elektronická žákovská knížka zdědila základní vlastnosti klasické žákovské knížky a k nim přidala několik výhod. Takže do ní samozřejmě zapisujete známky, poznámky, pochvaly nebo jiná sdělení. Můžete se spolehnout na její stabilitu, bezpečnost a přehlednost, navíc se intuitivně a jednoduše ovládá, takže pracovat s ní dokáže každý.

Přednosti elektronické žákovské knížky

Pamatuji si, jak jsme s kamarádem na základní škole schválně zapomínali žákovskou knížku, když nám hrozila špatná známka, aby o ní rodiče nevěděli. Dneska bychom měli smůlu. Elektronická žákovská knížka je spolu s celou Etřídnicí uložena na serveru a připojíte se k ní přes internet. Takže známku můžete zapsat kdykoliv a odkudkoliv, navíc ji rodiče okamžitě uvidí.

Díky elektronické žákovské knížce značně zefektivníte komunikaci. Pokud jsou rodiče o kousek svědomitější než jejich děti, sdělení si vždy svého adresáta najde. Rodiče totiž vedle známek vidí v aplikaci také zprávy. A funguje to i obráceně, rodiče mohou posílat zprávy do školy. Komunikace se tedy zrychlí a nehrozí, že by zpráva k příjemci nedorazila.

V tomto modulu můžete zapisovat více známek najednou, například když hodnotíte písemné práce celé třídě. Generované přehledy pak zobrazují prospěch žáků v předmětech či jejich vážené průměry známek. Snadno vytisknete přehledy známek a aktivit žáků, které mohou rodiče podepsat, nebo si je nechat, aby je v budoucnu mohli ukázat vnoučatům.

Klíčové schopnosti elektronické žákovské knížky

  • zápis známek, vážený průměr
  • zápis slovního hodnocení (pochvaly, poznámky)
  • výpis známek a slovního hodnocení (možnost tisku)
  • komunikace s rodiči formou zpráv
  • komunikace se školou formou zpráv
  • pro rodiče online přístup ke klasifikaci
  • pro rodiče možnost nastavení posílání upozornění o klasifikaci žáka e-mailem
  • pro žáka online přístup ke klasifikaci
  • pohodlný přístup ke všem funkcím z počítače, tabletu i mobilu

Jak se pracuje s žákovskou knížkou

Vít Janda
Ředitel základní školy v Kobylí

Etřídnice se nám osvědčila, jsou spokojení i rodiče, i když my zatím využíváme jenom žákovskou knížku. Ale informovanost rodičů i komunikace mezi nimi a školou se zlepšila. Odpadla různá přepisování známek dětmi, účelové zapomínání žákovské, rodiče mají informace k dispozici přehledněji.

Mgr. Jana Basařová
Ředitelka v základní škole v Dolních Beřkovicích

Dobrý den, s Etřídnicí jsme spokojeni. Využíváme ji od 5. do 9. ročníku. Ze strany učitelů ani rodičů jsem nezaznamenala žádnou negativní reakci. Dle mého názoru je systém pro všechny zúčastněné lehce ovladatelný. Já, jako ředitelka, spatřuji výhodu v transparentnosti a jednoduché kontrole údajů.